PORADNICTWO PSYCHOLOGICZNE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY - KURS DLA POCZĄTKUJĄCYCH PSYCHOLOGÓW I STUDENTÓW

Certyfikowane szkolenie online


Termin szkolenia: 7 listopada 2022 r. (poniedziałek) w godz. 18:00 – 20:00


Młody psychologu! To szkolenie wesprze Cię na pierwszych ścieżkach rozwoju zawodowego.

Mamy poczucie, że najmłodsi specjaliści są w pewnym sensie dyskryminowani na rynku szkoleń. Tematy kursów i webinariów najczęściej skupiają się wokół psychoterapii różnego rodzaju zaburzeń i problemów psychicznych – a przecież wielu z Was dopiero co ukończyło studia! Wiemy, że w pierwszych latach po opuszczeniu uczelni często nie rozpoczynacie jeszcze szkolenia psychoterapeutycznego (a niektórzy z Was nie mają nawet takich planów). Zamiast tego zdobywacie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą – najczęściej na terenie szkół, fundacji lub organizacji NGO. Z wielu szkół wyższych wychodzi się jednocześnie wyposażonym w teorię, a nie w praktyczne umiejętności niezbędne do wykonywania zawodu.

Cykl szkoleń „Młody Psycholog” ma przede wszystkim odpowiadać na Wasze potrzeby. Mamy nadzieję, że to nasze szkolenia okażą się dla Was źródłem wiedzy niezbędnej do dalszego rozwoju.

Na pierwszy ogień bierzemy temat poradnictwa psychologicznego: podstawowej formy pomocy dzieciom i młodzieży, niezależnie od tego, gdzie się z nimi pracuje.

Dla kogo?

Na szkolenie szczególnie ciepło zapraszamy młodych psychologów zatrudnionych w szkołach, fundacjach, telefonach zaufania i innych instytucjach zajmujących się pomocą dla dzieci, młodzieży, opiekunów i nauczycieli – oraz wszystkich studentów, którzy planują się rozwijać w wyżej wymienionych kierunkach.

Uwaga! Webinar zalicza godziny praktyk studenckich, stażu. Godziny mogą się sumować, gdy wybierzesz więcej niż jeden webinar. Podbijamy dziennik praktyk przy 5 (lub więcej) ukończonych szkoleniach. Zainteresowanych studentów prosimy o kontakt na: [email protected]

Certyfikat ze szkolenia można użyć do przedłużenia certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB. 


Praktyczny program szkolenia

Doświadczona psycholożka i diagnostka dziecięca wyjaśni, a następnie pokaże na praktycznych przykładach:

  • Czym jest, a czym nie jest poradnictwo psychologiczne i gdzie są jego granice;
  • Jak zaplanować i przeprowadzić proces poradnictwa psychologicznego dla dzieci w różnym wieku i ich opiekunów;
  • Jak przygotować się do pierwszego spotkania z dzieckiem/rodzicem i jak skutecznie przeprowadzić wywiad psychologiczny – skrypt pierwszej sesji;
  • Jak budować relację terapeutyczną – czynnik niezbędny dla sukcesu każdej formy pomocy psychologicznej;
  • Jakie narzędzia i techniki warto wykorzystywać w praktyce psychologa dzieci i młodzieży – i jak dopasować je do konkretnego Klienta_ki.

Omówimy także kwestie, które nastręczają młodym psychologom szczególnie wielu trudności – takie, jak:

  • Tajemnica zawodowa – jak dopełnić obowiązków zarówno względem dziecka, jak i jego opiekunów i nauczycieli?
  • Jak skutecznie pomóc dziecku wycofanemu, oporującemu, doświadczającemu przemocy rówieśniczej lub będącemu sprawcą takiej przemocy?
  • Prowadzenie dokumentacji – co musi, a co nie powinno się w niej znaleźć?


Szkolenie poprowadzi mgr Martyna Czopowicz

Psycholog dziecięca, specjalizująca się głównie w diagnozie i terapii dzieci z całościowymi zaburzeniami rozwoju (spektrum autyzmu, Zespół Aspergera). Jej główne zainteresowania zawodowe są związane z pracą terapeutyczną z dziećmi z Zespołem Aspergera. Jest członkiem zespołu orzekającego o kształceniu specjalnym dla dzieci ze spektrum autyzmu i Zespołem Aspergera.Pracę zawodową rozpoczęła pod okiem dr Moniki Suchowierskiej – Stephany w Centrum Wczesnej Interwencji „Krok po Kroku”. Następnie zdobywała doświadczenie zawodowe pracując w Fundacji SYNAPSIS. Obecnie pracuje w poradni psychologiczno – pedagogicznej, gdzie prowadzi diagnozę i terapię psychologiczną dzieci od najmłodszych lat (miesięcy) do wieku wczesnoszkolnego. Ukończyła liczne kursy i szkolenia dotyczące diagnozy i pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu oraz stosowania i interpretacji wiodących narzędzi diagnostycznych. Absolwentka studiów podyplomowych z neuropsychologii na Uniwersytecie SWPS. Czytaj więcej…

Co zyskam wykupując bilet na szkolenie online?

W cenie zawierają się:

– udział w szkoleniu online „na żywo” – spotkanie odbywa się w pokoju webinarowym ClickMeeting;

– możliwość obejrzenia nagrania 2-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty otrzymania wiadomości z dostępem do nagrania (wysyłka nastąpi do 14 listopada włącznie);

– imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;

– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.

Szkolenia z cyklu „Młody psycholog” są częścią projektu „Akademia Terapeuty” – cyklu specjalistycznych szkoleń online dla psychologów, pedagogów, psychoterapeutów i lekarzy pod patronatem Sieci Klinik PsychoMedic.

Sprawdź inne szkolenia Akademii Terapeuty

Masz pytania? 

W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]