PRACA NAD SAMOOCENĄ U OSÓB Z ZABURZENIAMI ODŻYWIANIA

Premiera szkolenia miała miejsce 26 marca 2022 r.
Jak pracować z osobą z zaburzeniami odżywiania nad jej postrzeganiem siebie, oceną obrazu ciała i poprawą samooceny? Jak przeprowadzić interwencję dietetyczną tak, aby odniosła ona efekt również na płaszczyźnie psychologicznej?

Praca z osobami doświadczającymi zaburzeń odżywiania bywa dla Specjalistów ogromnym wyzwaniem: zdarza się, że są to Pacjenci niezmotywowani, o głęboko zakorzenionych przekonaniach, które trudno zmienić. Biorąc udział w naszym szkoleniu dowiesz się przede wszystkim, jak wykorzystywać wiedzę psychodietetyczną w swojej praktyce i jak pracować z osobą z ZO nad jej samooceną, a zwłaszcza obrazem ciała, które mogą mieć ogromny wpływ na powstawanie i utrzymywanie się zaburzeń odżywiania. Zyskasz konkretne umiejętności, które pozwolą Ci wypracować razem z Pacjentem_ką wymierne i trwałe efekty wspólnej pracy.

Pacjenci z zaburzeniami odżywiania coraz częściej szukają fachowej pomocy. Wykorzystując wiedzę psychodietetyczną, czyli zarówno z obszaru dietetyki, jak i psychologii, można pomóc drugiemu człowiekowi naprawić jego skomplikowaną relację z jedzeniem i odzyskać prawdziwą kontrolę nad własnym życiem.

Szczególnie ważnym aspektem pracy z Pacjentem_ką doświadczającym_ą zaburzeń odżywiania – a w szczególności anoreksji – jest praca nad samooceną.

Ponieważ jednym z elementów składowych ich samooceny jest ocena własnej atrakcyjności fizycznej, dla osiągnięcia trwałej poprawy ważne jest, aby umieć pracować z tymi Pacjentami także nad ich sposobem postrzegania siebie w kontekście obrazu swojego ciała. Może mieć to kluczowy wpływ na powodzenie całego procesu leczenia.

Szkolenie jest dedykowane wszystkim przyszłym i obecnym Specjalistom, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności z zakresu pracy z Pacjentami z anoreksją oraz innymi zaburzeniami odżywiania. Program został skonstruowany tak, aby szkolenie było cenne zarówno dla psychologów i psychoterapeutów, którzy chcą poszerzyć swoje kompetencje z zakresu psychodietetyki, jak i dla dietetyków/psychodietetyków, którzy chcą pogłębić swoje rozumienie Pacjentów z ZO oraz wiedzieć, jak udzielać im pomocy psychologicznej. Do skorzystania z nagrania webinarium serdecznie zapraszamy również lekarzy psychiatrów, pedagogów, nauczycieli oraz osoby kształcące się we wszystkich wyżej wymienionych kierunkach.

OBEJRZYJ ZAPROSZENIE NA SZKOLENIE

1. Jak opracować konceptualizację trudności Pacjenta_ki, ze szczególnym uwzględnieniem jego/jej obrazu siebie?

2. Trudności psychologiczne doświadczane przez osoby z ZO – obraz ciała, postrzeganie siebie i inne. Jak je rozumieć i jak nad nimi pracować?

3. Jak przeprowadzić udaną interwencję dietetyczną? Jak to zrobić, aby miała ona pozytywny wpływ na samoocenę osoby?

4. Techniki wzmacniające samoocenę u osoby z ZO, praca z Pacjentem_ką skupiona na podniesieniu samooceny i urealnieniu obrazu ciała: konkretne przykłady ćwiczeń i interwencji z zakresu psychodietetyki;

5. Jak efektywnie współpracować z innymi Specjalistami zaangażowanymi w leczenie i terapię prowadzonego Pacjenta_ki (z psychiatrą / psychoterapeutą / psychodietetykiem)?

Szkolenie prowadziła mgr Aleksandra Ulatowska

Psycholog, dietetyczka i psychodietetyczka, absolwentka Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Współautorka książki dla dzieci “Bułka i Spółka. Rzecz o zdrowym jedzeniu”. Doświadczenie zawodowe nabywała, prowadząc indywidualne konsultacje i grupy warsztatowe oraz w pracy w szpitalu pediatrycznym w Dziekanowie Leśnym. Posiada również doświadczenie w pracy dydaktycznej – wykłada na podyplomowych studiach z psychodietetyki na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Aktualnie pracuje z dziećmi i dorosłymi z zaburzeniami jedzenia, odżywiania się oraz zmagającymi się z nieprawidłowymi relacjami z jedzeniem.

– nagranie 3-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty otrzymania wiadomości z dostępem do nagrania;

„Bardzo rzeczowe szkolenie. Do plusów zaliczam szczegółowe omówienie pracy z klientem i podanie konkretnych technik pracy z samooceną. Serdecznie polecam.”
NINA DZIEDZIC
„Atutem szkolenia były ćwiczenia do wykorzystania w praktyce”