PIERWSZE SPOTKANIE Z PARĄ - ZALECENIA DLA SPECJALISTÓW I ROZWIĄZANIA DLA NAJCZĘSTSZYCH DYLEMATÓW

Certyfikowane szkolenie online


Termin szkolenia: 29 września 2023 r. (piątek) w godz. 18:00 – 21:00
Literatura obfituje w informacje, jakie mechanizmy mogą prowadzić parę do kryzysu, jakie są zasady i modelowy przebieg terapii par. Mniej mówi się jednak o tym:


Jak wygląda diagnoza w terapii par i na co zwrócić uwagę podczas pierwszej konsultacji z parą? 


Kiedy terapia pary ma szansę przynieść partnerom korzyści?

Jakie czynniki związane ze specyfiką związku, zaburzeniami partnerów lub motywacją do podjęcia terapii są przeciwwskazaniem do rozpoczęcia procesu? 


Jeżeli masz wątpliwości odnośnie choćby jednej z tych kwestii, to nadchodzące szkolenie jest dla Ciebie. 🙂

Terapia par - jak sama nazwa wskazuje - jest formą pogłębionej pracy nad relacją, a nie nad indywidualnymi trudnościami jednego lub obydwojga partnerów. Związek tworzą jednak dwie osoby ze swoimi właściwościami i unikalną historią życia, a czynniki te wpływają zarówno na kształt ich więzi z tą drugą osobą, jak i na przebieg terapii pary. Przed specjalist(k)ą, który(-a) spotyka się z partnerami po raz pierwszy, stoją niełatwe zadania. Musi prześledzić drogę, jaką przeszła para przed zgłoszeniem się na terapię, i jednocześnie rozeznać się w stanie psychicznym oraz motywacji każdego partnera z osobna. Jego następnym obowiązkiem jest ustalenie, czy występują przeciwwskazania do rozpoczęcia terapii par, a jednocześnie - czy partnerzy mają szansę wynieść z niej jakieś korzyści. 


Nadchodzący webinar to “must have” dla każdego, kto chce być skutecznym i postępującym zgodnie ze sztuką terapeutą par. 


PRAKTYCZNY PROGRAM 
  • Częste i rzadsze powody zgłoszeń par na terapię;
  • Droga pary do terapii - proces podejmowania decyzji przez parę;
  • Po czym poznać, że w przypadku danej pary terapia jest wskazana?
  • Przeciwwskazania do terapii par: wynikające ze specyfiki problematyki pary, głębokości zaburzeń emocjonalnych partnerów, poziomu motywacji - jak je rozpoznać?
  • Dylematy diagnostyczne, czyli czy pracować z parą w kontekście romansu jednej z osób, czynnego uzależnienia jednego z partnerów i inne;
  • Jak doświadczeni terapeuci radzą sobie z tymi dylematami? Wnioski z badań polskich terapeutek i terapeutow; 
  • W czym i kiedy terapia pary jest pomocna? O skuteczności terapii par w kontekście badań i doświadczeń własnych. 


DLA KOGO?

Udział w webinarze będzie wartościowy dla wszystkich zainteresowanych tematyką diagnozy psychologicznej oraz psychoterapii par i rodzin. Zapraszamy zwłaszcza przyszłych i obecnych psychologów i psychoterapeutów różnych nurtów, osoby w trakcie szkolenia z pomocy psychologicznej/psychoterapii dla par, lekarzy psychiatrów, interwentów kryzysowych, pracowników pomocy społecznej i centrów wspierania rodzin.

Uwaga! Webinar zalicza godziny praktyk studenckich, stażu. Godziny mogą się sumować, gdy wybierzesz więcej niż jeden webinar. Podbijamy dziennik praktyk przy 5 (lub więcej) ukończonych szkoleniach. Zainteresowanych studentów prosimy o kontakt na: [email protected]

Certyfikat ze szkolenia można użyć do przedłużenia certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB. 

Na szkolenie zaprasza Bartosz Zalewski

Psychoterapeuta par certyfikowany przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, absolwent całościowego szkolenia terapeutycznego w Zakładzie Terapii Rodzin Collegium Medicum UJ pod kierunkiem prof. Bogdana de Barbaro. Jest członkiem-założycielem oraz kilkukrotnym członkiem zarządu Sekcji Diagnozy Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Współtworzył ogólnopolskie “Standardy prowadzenia procesu diagnozy psychologicznej” i “Wytyczne realizacji standardów ogólnych w obszarze diagnozowania par i rodzin do psychoterapii”, a także dwutomowy podręcznik “Diagnoza w terapii par”, wydany nakładem PWN. Regularnie publikuje artykuły z zakresu diagnozy psychologicznej, terapii rodzin oraz efektywności nauczania diagnozy klinicznej. Od ponad 20 lat współpracuje z Uniwersytetem SWPS, gdzie m.in. prowadzi dla studentów zajęcia z psychologii bliskich związków, psychoterapii par oraz diagnozy psychologicznej. Nieprzerwanie praktykuje psychoterapię par i indywidualną. 


Co zyskam wykupując bilet na szkolenie online?

W cenie zawierają się:

– udział w szkoleniu online „na żywo” – spotkanie odbywa się w pokoju webinarowym ClickMeeting;

– możliwość obejrzenia nagrania 3-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty premiery/zakupu nagrania;

– imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;

– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.

Sprawdź ofertę subskrypcji naszych szkoleń TUTAJ

Sprawdź inne szkolenia Akademii Terapeuty

Masz pytania? 

W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]