SZTUCZNA INTELIGENCJA (AI) I INNOWACJE TECHNOLOGICZNE - CO KAŻDY PSYCHOTERAPEUTA POWINIEN O NICH WIEDZIEĆ? 

Certyfikowane szkolenie online


Termin szkolenia: 18 grudnia 2023 r. (poniedziałek) w godz. 18:00 – 21:00
Czym jest cyfrowa terapia? W jaki sposób narzędzie to może wspierać pracę terapeutów?

Czy i kiedy rozwiązania AI działają w diagnostyce i terapii psychologicznej?

Jakie są najczęściej obserwowane konsekwencje związane z nadmiarowym używaniem technologii? Jak rozpoznać je w procesie terapii i jak interweniować? 

Zapraszamy Cię na szkolenie niezależnie od tego, czy jesteś fanem, czy też zagorzałym krytykiem sztucznej inteligencji i innych nowoczesnych technologii. Aktualna wiedza na ten temat jest już niezbędna każdemu specjaliście zdrowia psychicznego, który chce wykonywać swój zawód w sposób dostosowany do realiów dzisiejszego świata.

Relacja technologii i zdrowia psychicznego ma dwa oblicza. Z jednej strony nowoczesne technologie generują i pogłębiają wiele problemów. Z drugiej, jeżeli są właściwie wykorzystywane, mogą te problemy minimalizować. Jak więc my - psychologowie, psychoterapeuci, psychiatrzy - powinniśmy traktować innowacje technologiczne? Czy postrzegać je wyłącznie jako zagrożenie dla zdrowia psychicznego naszych Pacjentów i jednocześnie dla etycznego wykonywania pracy terapeutycznej? Czy jednak dotychczasowy rozwój technologii dostarczył narzędzi, które mogą przynieść korzyść nam oraz osobom, którym pomagamy? 

Nadchodzący webinar to propozycja dla każdego, kto chce posiadać rzetelną wiedzę na temat AI oraz innych nowoczesnych technologii - opartej na wynikach badań i doświadczeniach uznanych klinicystów, a nie obiegowych teoriach i opiniach. Przyjrzymy się aktualnym osiągnięciom w dziedzinie cyfrowej terapii: co działa, jakie ma plusy i minusy, jakie budzi kontrowersje. Dowiesz się też, jakie zjawiska i efekty związane z szybkim postępem technologicznym rzeczywiście można zauważyć wśród osób korzystających z psychoterapii.


PRAKTYCZNY PROGRAM

Część I. Nowe formy terapii/diagnozy oraz wsparcie pracy terapeutów związane z postępem technologicznym

  • Algorytmy sztucznej inteligencji (AI) i ich trafność w diagnozie i interwencji psychologicznej 
  • Co sztuczna inteligencja (AI) może wnieść w życie Pacjentów(-ek) i do Twojej pracy w gabinecie?  
  • Chatboty terapeutyczne – ich rodzaje i funkcje - w czym mogą usprawnić pracę z Pacjentem(-ką)?
  • Terapia z wykorzystaniem Virtual Reality (VR)
  • Roboterapia - kiedy i u kogo się sprawdza?


Część II. Specyficzne zjawiska związane z rozwojem technologii

  • Solucjonizm technologiczny - czyli gdzie człowiek nie daje rady, tam technologię pośle?
  • Technopol - gdy technologia wyręcza nas w myśleniu i działaniu
  • Technofobia i robofobia jako nowe formy zaburzeń lękowych
  • Samowystarczalność - groźna pułapka, która prowadzi nas do samotności 
  • Cyberseks i cyberzwiązki - symulacje namiętności, intymności i zaangażowania poprzez VR i roboty
  • Smarfica - skutki związane nadmiernych korzystaniem z ekranów
  • Cyborgizacja - dążenie do bycia superczłowiekiem


DLA KOGO?

Na szkolenie zapraszamy wszystkich specjalistów zdrowia psychicznego, którzy chcą być świadomi korzyści i zagrożeń wiążących się ze sztuczną inteligencją i innymi innowacjami - zarówno w praktyce zawodowej, jak i w życiu prywatnym własnym i swoich Pacjentów. Zapraszamy zwłaszcza psychologów i psychoterapeutów na różnym etapie rozwoju zawodowego, coachów, lekarzy psychiatrów, studentów psychologii i medycyny.

Uwaga! Webinar zalicza godziny praktyk studenckich, stażu. Godziny mogą się sumować, gdy wybierzesz więcej niż jeden webinar. Podbijamy dziennik praktyk przy 5 (lub więcej) ukończonych szkoleniach. Zainteresowanych studentów prosimy o kontakt na: [email protected]

Certyfikat ze szkolenia można użyć do przedłużenia certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB. 


Na webinar zaprasza dr n. społ. Konrad Maj

kierownik Centrum Innowacji Społecznych i Technologicznych HumanTech na Uniwersytecie SWPS w Warszawie, adiunkt w Katedrze Psychologii Społecznej na Wydziale Psychologii w Warszawie. Naukowo zajmuje się społecznymi i psychologicznymi aspektami nowych technologii, zwłaszcza sztuczną inteligencją, metawersum oraz robotyką. W latach 2013–2016 był pełnomocnikiem prorektora ds. nauki w zakresie komercjalizacji wyników badań naukowych i innowacji społecznych. Prowadzi badania i projekty w obszarze HRI (Human-Robot-Interaction). Współpracuje z The Dutch Research Council (NWO) gdzie recenzuje granty wnioskodawców holenderskich. Odbył wizyty studyjne w takich ośrodkach, jak ISI – Institute for Social Innovation (Carnegie Mellon University, Pittsburgh, USA), ID+ Research Institute for Design, Media and Culture (University of Averio, Portugalia), Design Factory (Aalto University, Finlandia). Członek Komitetu ds. Metawersum w ramach Związku Cyfrowa Polska oraz Zespołu Eksperckiego ds. Technologii i Demokracji Fundacji Batorego. Zaliczony do grona 25 najwybitniejszych absolwentów 25-lecia Uniwersytetu SWPS. Finalista konkursu „Popularyzator Nauki” MEiN (2023).

Co zyskam wykupując bilet na szkolenie online?

W cenie zawierają się:

– udział w szkoleniu online „na żywo” – spotkanie odbywa się w pokoju webinarowym ClickMeeting;

– możliwość obejrzenia nagrania 3-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty premiery/zakupu nagrania;

– imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;

– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.

Sprawdź ofertę subskrypcji naszych szkoleń TUTAJ

Sprawdź inne szkolenia Akademii Terapeuty

Masz pytania? 

W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]