JAK ZBUDOWAĆ WSPÓŁPRACĘ Z RODZICAMI DZIECKA

W DIAGNOZIE I TERAPII?

Certyfikowane szkolenie online


Termin szkolenia: 11 kwietnia 2023 r. (wtorek) w godz. 18:00 – 21:00
Jak przekazać rodzicom dziecka trudną diagnozę?
Jak wykorzystać rolę rodzica w procesie diagnostyki i terapii?
A co zrobić, gdy rodzic rzuca Ci “kłody pod nogi”?


Tego i wiele więcej dowiesz się na nadchodzącym webinarze z diagnostką i specjalistką terapii dzieci.

Stawianie czoła trudnym sytuacjom z rodzicami i opiekunami jest nieodłącznie wpisane w pracę z dziećmi. To również jeden z czynników, który powstrzymuje niektórych specjalistów przed pracą z najmłodszymi Pacjentami. Często słyszy się, że w pracy z dzieckiem ciężko nie czuć bezsilności, gdy podłoże trudności leży w jego rodzinie, a Pacjent z racji wieku jest od niej całkowicie zależny i nie może zmienić sobie opiekunów. 

Takie stwierdzenie można jednak odwrócić! To właśnie praca z dziećmi daje najszersze możliwości systemowych oddziaływań i wprowadzenia zmian nie tylko w funkcjonowaniu dziecka, ale i w jego środowisku. 

Udział w nadchodzącym szkoleniu wyposaży Cię w umiejętności budowania współpracy i zarządzania współpracą z rodzicami dziecka w procesie diagnozy i terapii. Dowiesz się też, jak dopasować swoje interwencje do charakterystyki rodzica i kontekstu.


PRAKTYCZNY PROGRAM:
  • Jaka jest rola i korzyści z współpracy z rodzicami/opiekunami Pacjenta?
  • Jaki wpływ może mieć rodzic na proces diagnozy i terapii dziecka?
  • Jak pozyskać rodzica do współpracy?
  • Jakie techniki wykorzystać w pracy z tzw. trudnym rodzicem?
  • Jak przekazać trudną diagnozę?
  • Jakie specyficzne sytuacje i trudności mogą pojawić się w pracy z rodzicami dziecka z niepełnosprawnością?


DLA KOGO?

Na szkolenie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką pracy diagnostycznej i terapeutycznej z dziećmi oraz młodzieżą: zwłaszcza studentów, psychologów i psychoterapeutów dziecięcych, lekarzy pediatrów i psychiatrów dziecięcych, pedagogów, oligofrenopedagogów, pracowników szkół specjalnych, domów dziecka, pomocy społecznej, ośrodków pomocy rodzinie, resocjalizacyjnych, wychowawczych i poprawczych.

Uwaga! Webinar zalicza godziny praktyk studenckich, stażu. Godziny mogą się sumować, gdy wybierzesz więcej niż jeden webinar. Podbijamy dziennik praktyk przy 5 (lub więcej) ukończonych szkoleniach. Zainteresowanych studentów prosimy o kontakt na: [email protected]

Certyfikat ze szkolenia można użyć do przedłużenia certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB. 

Szkolenie poprowadzi mgr Martyna Czopowicz:

Diagnostka całościowych zaburzeń rozwojowych, neuropsycholożka, psycholożka dziecięca, przeszkolona w stosowaniu narzędzia ADOS-2. Ma bogate doświadczenie w pracy z neuronietypowymi dziećmi, które zdobywała m.in. w Centrum Wczesnej Interwencji „Krok po Kroku”, Fundacji SYNAPSIS i licznych poradniach psychologiczno-pedagogicznych. Obecnie jest w trakcie specjalizacji medycznej z psychoterapii poznawczo - behawioralnej dzieci i młodzieży w Centrum CBT. Zasiada również w komisjach orzekających o potrzebie kształcenia specjalnego. W PsychoMedic szkoli przyszłych i obecnych specjalistów: prowadzi staż „Psycholog-praktyk dziecięcy”, szkolenia z zakresu poradnictwa psychologicznego dla dzieci i młodzieży oraz kursy poświęcone diagnozie i terapii dzieci z całościowymi zaburzeniami rozwoju.

Co zyskam wykupując bilet na szkolenie online?

W cenie zawierają się:

– udział w szkoleniu online „na żywo” – spotkanie odbywa się w pokoju webinarowym ClickMeeting;

– możliwość obejrzenia nagrania 3-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty premiery/zakupu nagrania;

– imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;

– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.

Sprawdź ofertę subskrypcji naszych szkoleń TUTAJ

Sprawdź inne szkolenia Akademii Terapeuty

Masz pytania? 

W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]