ODPOWIEDZI NA WYZWANIA W PRACY

Z OSOBOWOŚCIĄ OBSESYJNO–KOMPULSYWNĄ

Certyfikowane szkolenie online


Termin szkolenia: 1 marca 2023 r. (środa) w godz. 18:00 – 21:00
Praca terapeutyczna z Pacjentami z diagnozą zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych jest dla Ciebie dużym wyzwaniem?
Zastanawiasz się, jak skuteczniej pomagać osobom doświadczającym objawów OCD? 
To szkolenie jest dla Ciebie!


OCD, czyli zaburzenia obsesyjno-kompulsywne czy potocznie mówiąc - nerwica natręctw, są trudnością psychiczną, którą spotyka się w praktyce klinicznej dość często. OCD nie zawsze jest jednak właściwie rozpoznawane - i dzieje się tak między innymi dlatego, że może przybierać różne formy. 

Najczęściej diagnozowane OCD rozumiane jest jako obsesyjne myśli i kompulsje, czyli działania “pod przymusem”. Diagnozy wymaga jednak jeszcze m.in. poziom organizacji osobowości Pacjenta_ki (neurotyczny lub psychotyczny), a także to, w jaki sposób sam Pacjent_ka przeżywa swoje objawy i czy spełnia kryteria osobowości anankastycznej.

DLA KOGO?

Szkolenie organizujemy z myślą przede wszystkim o: psychologach, psychoterapeutach i reprezentantach innych zawodów, które wiążą się z kontaktem z osobami z trudnościami i zaburzeniami psychicznymi - oraz wszystkich kształcących się w wyżej wymienionych kierunkach.

Uwaga! Webinar zalicza godziny praktyk studenckich, stażu. Godziny mogą się sumować, gdy wybierzesz więcej niż jeden webinar. Podbijamy dziennik praktyk przy 5 (lub więcej) ukończonych szkoleniach. Zainteresowanych studentów prosimy o kontakt na: [email protected]

Certyfikat ze szkolenia można użyć do przedłużenia certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB. 

PRAKTYCZNY PROGRAM SZKOLENIA:
  1. Obraz kliniczny i diagnoza zaburzenia obsesyjno – kompulsywnego
  2. Typowe dla OCD mechanizmy obronne i ich konsekwencje
  3. Zaburzenia obsesyjno-kompulsywne a relacja z obiektem - jak dokonać konceptualizacji Pacjenta_ki?
  4. Najczęstsze trudności w pracy z osobą doświadczającą zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych
  5. Sesja pytań i odpowiedzi
Szkolenie prowadzi mgr Alicja Kubiak:

Superwizorka i psychoterapeutka szkoleniowa certyfikowana przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychoanalitycznej. Certyfikowana psychoterapeutka Polskiego Towarzystwa Psychologicznego I Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej (stowarzyszenia – członka European Federation for Psychoanalytic Psychotherapy), psycholożka. 

Ma kilkudziesięcioletnie doświadczenie zawodowe, które zdobywała m.in. w Szpitalu Nowowiejskim, Fundacji „Rodzić po ludzku” oraz w Akademickim Ośrodku Psychoterapii Uniwersytetu Warszawskiego. Aktualnie prowadzi praktyczne zajęcia dla studentów specjalizacji psychoterapia na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, a także wspiera rozwój zawodowy psychoterapeutów szkolących się w AOP UW. Od wielu lat superwizuje pracę psychoterapeutów z Zespołu PsychoMedic.


Co zyskam wykupując bilet na szkolenie online?

W cenie zawierają się:

– udział w szkoleniu online „na żywo” – spotkanie odbywa się w pokoju webinarowym ClickMeeting;

– możliwość obejrzenia nagrania 3-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty premiery/zakupu nagrania;

– imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;

– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.

Sprawdź ofertę subskrypcji naszych szkoleń TUTAJ

Sprawdź inne szkolenia Akademii Terapeuty

Masz pytania? 

W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]