DIAGNOZA PSYCHOLOGICZNA W KIERUNKU AUTYZMU U DOROSŁYCH

Certyfikowane szkolenie online


Premiera szkolenia miała miejsce 19 lutego 2022 r.
Dlaczego warto skorzystać z nagrania szkolenia?

Rośnie świadomość społeczna na temat całościowych zaburzeń rozwojowych, w szczególności zaburzeń ze spektrum autyzmu. Wraz z nią w lawinowym tempie rośnie zapotrzebowanie na Specjalistów przygotowanych do przeprowadzania profesjonalnej diagnostyki w kierunku zaburzeń ze spektrum u dorosłych. Coraz częściej bowiem osoby pełnoletnie zauważają u siebie objawy autyzmu i chcą potwierdzić swoje przypuszczenia, aby wreszcie móc rozpocząć odpowiednio ukierunkowane terapię i leczenie.

Jeżeli myślisz o ścieżce zawodowej psychologa/psychiatry-diagnosty lub chcesz poszerzyć swoją wiedzę na temat diagnostyki zaburzeń ze spektrum, aby efektywniej pomagać swoim Pacjentom w ramach psychoterapii, nasze szkolenie jest dla Ciebie! Trzygodzinne szkolenie, prowadzone przez praktyka dla praktyków, stanowi całościowe wprowadzenie do diagnostyki całościowych zaburzeń rozwoju. Program webinarium został opracowany w oparciu o nasze wieloletnie doświadczenie w interdyscyplinarnym diagnozowaniu ASD u dorosłych: jesteśmy nagradzanym ośrodkiem klinicznym, jednym z najczęściej polecanych Pacjentom, u których wskazana jest diagnostyka w kierunku zaburzeń ze spektrum.


Dla kogo?

Na szkolenie serdecznie zapraszamy studentów psychologii i szkół psychoterapii, psychologów, pedagogów, psychoterapeutów i psychiatrów zainteresowanych tematyką diagnozy psychologicznej.

Uwaga! Webinar zalicza godziny praktyk studenckich, stażu. Godziny mogą się sumować, gdy wybierzesz więcej niż jeden webinar. Podbijamy dziennik praktyk przy 5 (lub więcej) ukończonych szkoleniach. Zainteresowanych studentów prosimy o kontakt na: [email protected]

Certyfikat ze szkolenia można użyć do przedłużenia certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB. 


Praktyczny program szkolenia

W trakcie webinaru prowadząca poruszyła takie zagadnienia, jak między innymi:

1. Wstęp do diagnozy spektrum autyzmu u dorosłych;

2. Jak przeprowadzić wywiad diagnostyczny z Pacjentem_ką i na co w szczególności zwrócić w jego trakcie uwagę?

3. Najczęstsze wątpliwości diagnostyczne – z czym można pomylić ASD i jak przeprowadzić diagnozę różnicową?

4. MMPI-2, ADOS-2 i inne: jakie narzędzia i w jaki sposób wykorzystuje się najczęściej w trakcie diagnostyki zaburzeń ze spektrum? Jak dopasować testy psychologiczne do konkretnego Pacjenta_ki?

5. Praca zespołowa w procesie diagnozy osób dorosłych ze spektrum autyzmu – jak efektywnie współpracować z innymi Specjalistami na rzecz Pacjenta i jak zarządzać procesem diagnozy interdyscyplinarnej?

6. Omówienie procesu diagnostycznego na przykładach z praktyki klinicznej Prowadzącej. 


Szkolenie prowadziła mgr Agata Kowalska

Psycholog kliniczna i diagnostka specjalizująca się między innymi w diagnozie zaburzeń ze spektrum autyzmu, zaburzeń osobowości, funkcji poznawczych oraz poziomu inteligencji u osób dorosłych. Od 2012r. pracuje w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie w oddziale ogólnopsychiatrycznym, a wcześniej w oddziale psychogeriatrii. Sporządza również opinie psychologiczne na potrzeby sądów i prokuratur. W PsychoMedic.pl poza diagnozą psychologiczną prowadzi także staż z zakresu diagnozy klinicznej dla absolwentów psychologii. Czytaj więcej…

Co zyskam wykupując dostęp do szkolenia?

W cenie zawierają się:

– możliwość obejrzenia nagrania 3-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty otrzymania wiadomości z dostępem do nagrania;

– certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;

– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.


POZNAJ OPINIE UCZESTNIKÓW


Bardzo przydatne, merytoryczne informacje. W krótkim czasie wyjaśnione bardzo dużo.”
UCZESTNICZKA SZKOLENIA
Dobrze usystematyzowana wiedza.”
UCZESTNIK SZKOLENIA
Szerokie omówienie tematu, świetne tabelki różnicowania diagnostycznego z osobowością anankastyczną i schizoidalną.”
UCZESTNICZKA SZKOLENIA
Rzetelnie i jasno przedstawiona wiedza merytoryczna, poparta przykładami. Zwrócenie uwagi i udzielenie odpowiedzi na pytania uczestników. Plusem jest także możliwość odtworzenia nagrania.
UCZESTNIK SZKOLENIA
Kompleksowa wiedza przekazana w przystępny i przejrzysty sposób.
UCZESTNICZKA SZKOLENIA
Merytorycznie i konkretnie, dobry kontakt, polecam.
UCZESTNIK SZKOLENIA
Zapoznaj się z materiałami udostępnianymi w wydarzeniu na Facebooku.


Sprawdź inne szkolenia Akademii Terapeuty

Masz pytania? 

W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]