ŚWIATOWE TRENDY W PSYCHIATRII - PRZEGLĄD NAJWAŻNIEJSZYCH ZAGADNIEŃ Z KONFERENCJI WORLD PSYCHIATRIC ASSOCIATION 2023 


Termin szkolenia: 28 listopada 2023 r. (wtorek) w godz. 18:00 – 21:00
Psychiatro! 

Chcesz być na bieżąco ze światowymi trendami i najnowszymi doniesieniami z dziedziny psychiatrii, ale nie masz czasu lub możliwości, żeby uczestniczyć w stacjonarnych szkoleniach? 

Pojechaliśmy za Ciebie na tegoroczną konferencję World Psychiatric Association :) 

Zapisz się na szkolenie, a my opowiemy Ci o tym, czego się dowiedzieliśmy: 

1) o nowych metodach leczenia zaburzeń nastroju, snu, schizofrenii i zaburzeń zdrowia psychicznego w ciąży, 
2) o zastosowaniu nowoczesnych technologii w psychiatrii, 
3) o nowym sposobie rozumienia zaburzeń osobowości, ADHD,

o tym, co wiodący eksperci mówią o marihuanie: czy traktować ją jak narkotyk, czy jako wartą rozważenia metodę wspomagania tradycyjnej farmakoterapii? 

… i wiele więcej! 

Konferencja organizowana przez World Psychiatric Association (w 2023 odbyła się w Wiedniu) każdego roku jest jednym z najważniejszych i najbardziej prestiżowych zjazdów psychiatrów w skali światowej. Właśnie tam po raz pierwszy zaprezentowano wyniki wielu przełomowych badań i zachęcano specjalistów do odważnego eksperymentowania z nowymi metodami leczenia, które później okazywały się bardzo skuteczne. 

Misją PsychoMedic.pl jest natomiast nie tylko skuteczne niesienie pomocy Pacjentom, ale również podnoszenie praktycznych umiejętności specjalistów. Realizujemy to zadanie na różne sposoby: organizujemy stacjonarne szkolenia i superwizje, wydarzenia edukacyjne dla lekarzy (na żywo i online) oraz cotygodniowe webinary z cyklu Akademia Terapeuty. Nie chcemy zachowywać swojej wiedzy tylko dla siebie, bo wychodzimy z założenia, że im więcej i częściej będziemy dzielić się doświadczeniami, tym wyższa będzie jakość pomocy udzielanej przez polskich specjalistów zdrowia społecznego. Co za tym idzie, tym lepsza będzie kondycja psychiczna naszego społeczeństwa. 

Udział w konferencji WPA to gwarancja ogromnej dawki nowej wiedzy i umiejętności, świeżego spojrzenia na swoją pracę, inspiracji. Chcemy pomóc Ci tego doświadczyć bez opuszczania kraju, a nawet swojego fotela 🙂 Psychiatrzy, którzy reprezentowali w tym roku PsychoMedic, to specjaliści z wieloletnim doświadczeniem, na co dzień pracujący z Pacjentami różnych narodowości i przeżywającymi bardzo różne trudności natury psychicznej, pionierzy nowoczesnych metod leczenia psychiatrycznego w Polsce. To właśnie oni wybrali dla Ciebie najciekawsze i najważniejsze tematy omawiane na tegorocznej konferencji. Opowiedzą, czego się dowiedzieli, co z tego wynika i najważniejsze - jak zastosować to w praktyce. 

Nadchodzące szkolenie to już 36. wydarzenie edukacyjne organizowane przez PsychoMedic dla lekarzy. Znamy i rozumiemy Wasze zainteresowania oraz potrzeby. Program webinaru został skonstruowany tak, aby każdy znalazł coś dla siebie <3 


PRAKTYCZNY PROGRAM 

Cz. I - prowadzi lek. Kalina Chodzicka 

 • Zastosowanie metody neurofeedback w leczeniu zaburzeń zdrowia psychicznego 
 • Nowoczesne technologie w służbie psychiatrii: z jakich, kiedy i w jaki sposób warto korzystać?
 • Najnowsze wytyczne w leczeniu zaburzeń snu


Cz. II - prowadzi dr n.med. Piotr Serafin 

Najnowsze wytyczne dotyczące leczenia zaburzeń:

 • snu (kontynuacja wątków z cz. I),
 • odżywiania, 
 • nastroju, 
 • związanych z nadużywaniem substancji psychoaktywnych. 


Cz. II - prowadzi lek. Paweł Wierzbicki 

 • Pożegnanie z borderline? O zmianach w kategoryzowaniu zaburzeń osobowości wprowadzonych w klasyfikacji ICD-11
 • Genetyczne podłoże ADHD: stan wiedzy na 2023 rok
 • Marihuana - sprzymierzeniec czy wróg dla psychiatrów i zdrowia psychicznego naszych Pacjentów?


Cz. III - prowadzi lek. Ewa Buda

 • Najnowsze wytyczne w leczeniu zaburzeń zdrowia psychicznego w ciąży 
 • Ćwiczenia aerobowe jako metoda wspierająca leczenie schizofrenii
 • Jak usprawnić i ułatwić leczenie klozapiną?


DLA KOGO?

Na szkolenie zapraszamy wszystkich zainteresowanych powyższymi tematami. Udział w szkoleniu będzie szczególnie wartościowy dla lekarzy psychiatrów i pozostałych specjalności, ambitnych studentów medycyny. 


Poznaj naszych Prelegentów:

Lek. Kalina Chodzicka - lekarka specjalistka psychiatrii osób dorosłych, od wielu lat związana z ogólnopolską sieci poradni PsychoMedic. Doświadczenie kliniczne zdobywała m.in. w Szpitalu Nowowiejskim oraz Klinice Psychiatrii SPSK 1 w Szczecinie. Pracowała również jako nauczycielka akademicka na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, gdzie prowadziła zajęcia z psychiatrii dla studentów medycyny. Aktywnie działa na rzecz destygmatyzacji osób z zaburzeniami psychicznymi. Jej zainteresowania kliniczne i naukowe skupiają się wokół neuroróżnorodności i trudności psychicznych doświadczanych przez grupy mniejszościowe.

Lek. Paweł Wierzbicki - lekarz specjalista psychiatra, kierownik programu leczenia substytucyjnego dla osób uzależnionych od opiatów w Centrum Leczenia Uzależnień PPL “Mały Rycerz” w Warszawie; przez wiele lat związany także z Szpitalem Nowowiejskim. Pracuje z Pacjentami od 2004 roku. Specjalizuje się w farmakologicznym leczeniu ADHD, zaburzeń związanych z nadużywaniem substancji psychoaktywnych, zaburzeń afektywnych, lękowych, osobowości, psychotycznych i zaburzeń psychicznych w przebiegu zespołu otępiennego.

Dr n.med. Piotr Serafin - lekarz specjalista psychiatra z blisko 20-letnim doświadczeniem zawodowym, szczególnie doświadczony w pomaganiu osobom w ostrym kryzysie psychicznym, w trakcie zmiany życiowej. Wieloletni ordynator oddziału detoksykacyjnego w Szpitalu Nowowiejskim. Stypendysta Fogarty’ego po stażu w University of Michigan w Ann Arbor w USA, współautor prac naukowych w recenzowanych czasopismach naukowych. Tytuł doktora zdobył w Katedrze Psychiatrii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie prowadził badania nad specyfiką sprawców i ofiar przemocy. Jest wielkim zwolennikiem i promotorem współpracy psychiatrów z psychoterapeutami, którą w wielu przypadkach uważa za warunek konieczny dla powodzenia leczenia.

Lek. Ewa Buda - lekarka specjalistka psychiatrii. Konsultuje Pacjentów polsko-, włosko- i anglojęzycznych, co pozwoliło jej zyskać całościowe spojrzenie na trudności psychiczne doświadczane przez osoby z różnych krajów i kultur. Ma również “międzynarodowe” doświadczenie kliniczne: po ukończeniu I Wydziału Lekarskiego WUM pracowała w Warszawie (m.in. Szpitalu Nowowiejskim i Instytucie Psychiatrii i Neurologii), ale także w Sztokholmie (Szwecja) czy Neapolu (Włochy). Psychiatrię określa jako nie tylko swoją pracę, ale również pasję.

Sprawdź ofertę subskrypcji naszych szkoleń TUTAJ

Sprawdź inne szkolenia Akademii Terapeuty

Masz pytania? 

W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]