ICD-11: CO KAŻDY SPECJALISTA POWINIEN WIEDZIEĆ O NAJNOWSZEJ EDYCJI KLASYFIKACJI CHORÓB?

Certyfikowane szkolenie online


Premiera szkolenia miała miejsce 12 lutego 2022 r.
Jakie zmiany czekają praktyków ze względu na wprowadzenie nowej edycji klasyfikacji do psychologii i psychiatrii?

Wreszcie jest! Jedenasta edycja Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych ICD. To nie tylko zmiana liczby w nazwie: ICD-11 znacząco modyfikuje, a w niektórych przypadkach całkowicie zmienia sposób diagnozowania, klasyfikowania i opisywania zaburzeń psychicznych doświadczanych przez naszych Pacjentów.

Między innymi takie, jak: 

– Nowy sposób klasyfikacji zaburzeń neurorozwojowych, w tym zaburzeń ze spektrum autyzmu – z ICD zostanie między innymi usunięta jednostka Zespołu Aspergera, a stopień nasilenia objawów ASD będzie oceniany przez pryzmat rozwoju intelektualnego i językowego Pacjenta/ki; 

– Usunięcie podziału schizofrenii na podtypy i nowy sposób opisywania innych zaburzeń psychotycznych; 

– Rozbudowa kategorii zaburzeń nastroju oraz zaburzeń lękowych; 

– Zupełnie nowy sposób kategoryzowania zaburzeń osobowości oraz tzw. trudności osobowościowych;  

– Wprowadzenie nowej kategorii – uzależnień behawioralnych; 

– Postawienie nacisku na diagnozę różnicową i wielowymiarową, przy jednoczesnej rezygnacji z diagnostyki kategorialnej.  

Te zmiany wiążą się nie tylko z nowym sposobem kodowania zaburzeń w gabinecie psychiatry, ale i z wprowadzeniem nowego podejścia do diagnozy psychologicznej oraz nowych wytycznych co do terapii zaburzeń psychicznych w gabinetach psychologów i psychoterapeutów – dlatego każdy ze Specjalistów pracujących z Pacjentami powinien zostać gruntownie przeszkolony z tego zakresu.


Dla kogo?

Nasze szkolenie przygotowaliśmy z myślą o wszystkich, którzy pracują z Pacjentami doświadczającymi trudności natury psychicznej, i którzy chcą pracować zgodnie z najnowszym stanem wiedzy. Trzygodzinny webinar kompleksowo przygotowuje do wprowadzenia do swojej praktyki zasad i wytycznych wywodzących się z nowej edycji klasyfikacji chorób: ICD-11.

Szczególnie ciepło zapraszamy na szkolenie ambitnych studentów, którzy chcą wiedzieć, „co w trawie piszczy” i być na bieżąco z najnowszą wiedzą, nie zawsze przekazywaną na studiach. Do skorzystania z nagrania szkolenia zapraszamy serdecznie także wszystkich lekarzy psychiatrów, którzy chcą usystematyzować i utrwalić swoją wiedzę na temat ICD-11.

Uwaga! Webinar zalicza godziny praktyk studenckich, stażu. Godziny mogą się sumować, gdy wybierzesz więcej niż jeden webinar. Podbijamy dziennik praktyk przy 5 (lub więcej) ukończonych szkoleniach. Zainteresowanych studentów prosimy o kontakt na: [email protected]

Certyfikat ze szkolenia można użyć do przedłużenia certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB. 


Praktyczny program szkolenia

1. Struktura ICD-11 i najważniejsze zmiany w stosunku do ICD-10; 

2. Nowe jednostki chorobowe uwzględnione w ICD-11 – sposób ich diagnozy, opisu i leczenia;

3. Zaburzenia osobowości i zaburzenia neurorozwojowe “napisane na nowo” – jak rozumieć nową klasyfikację; 

4. W jaki sposób zmiany z ICD-11 mogą wpłynąć na diagnostykę i terapię psychologiczną trudności oraz zaburzeń psychicznych?

Program szkolenia jest dostosowany do potrzeb psychologów, psychoterapeutów oraz wszystkich osób, których praca wymaga “bycia na bieżąco” z klasyfikacją chorób. Szkolenie jest prowadzone przez praktyka dla praktyków. W cenie niższej, niż komplet podręczników do stosowania nowej klasyfikacji, otrzymujesz dostęp do interaktywnego wykładu prowadzonego przez doświadczoną lekarkę psychiatrę.


Szkolenie poprowadzi lek. Kalina Chodzicka

Lekarka specjalistka psychiatra, na co dzień aktywnie współpracująca z psychoterapeutami. Ma doświadczenie w wystąpieniach na konferencjach i w prowadzeniu szkoleń, w tym w prowadzeniu zajęć dla studentów szóstego roku Wydziału Lekarskiego. Autorka „ICD-11: najważniejsze zmiany w klasyfikacji chorób”. Od początku swojej działalności zawodowej jest szczególnie zaangażowana w walkę ze stygmatyzacją osób doświadczających zaburzeń psychicznych. Czytaj więcej…

Co zyskam wykupując dostęp do szkolenia?

W cenie zawierają się:

– nagranie 3-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty otrzymania wiadomości z dostępem do nagrania;

– imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;

– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.


POZNAJ OPINIE UCZESTNIKÓW


Bardzo wartościowe szkolenie, treści jasno przedstawione, wiedza i doświadczenie prowadzącej jako praktyka na wielki plus. Czekam na kolejne szkolenie z zaciekawieniem i niecierpliwością. Polecam serdecznie.
ANGELIKA
UCZESTNICZKA SZKOLENIA
Szczegółowe, konkretne i świetnie przygotowane merytorycznie szkolenie.
MATEUSZ WAWRO
UCZESTNIK SZKOLENIA
Rzetelna wiedza, przejrzysta struktura i przekaz, miła atmosfera.
AGNIESZKA FORTUNA
UCZESTNICZKA SZKOLENIA
Struktura, dobra organizacja i rozplanowanie, merytoryczne jasno formułowane komunikowane treści, serdeczność osoby prowadzącej.
UCZESTNICZKA SZKOLENIA
Informacje przekazane w formie czytelnej. Bardzo merytoryczne. W 100 % polecam!
UCZESTNICZKA SZKOLENIA
Rzetelnie i jasno przedstawiona wiedza merytoryczna, poparta przykładami. Zwrócenie uwagi i udzielenie odpowiedzi na pytania uczestników. Plusem jest także możliwość odtworzenia nagrania.
UCZESTNIK SZKOLENIA
Zapoznaj się z materiałami udostępnianymi w wydarzeniu na Facebooku.


Sprawdź inne szkolenia Akademii Terapeuty

Masz pytania? 

W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]