NOWE SPOJRZENIE NA SPEKTRUM AUTYZMU

U DOROSŁYCH – KOMPENDIUM WIEDZY NA 2023 ROK

Certyfikowane szkolenie online


W trakcie webinaru przyjrzymy się aktualnym zaleceniom i złotym standardom diagnozy oraz leczenia spektrum autyzmu u dorosłych. Chcemy podzielić się swoją wiedzą, doświadczeniem i sprawdzonymi rozwiązaniami, które wypracowaliśmy w ciągu kilkunastu lat pracy na rzecz dorosłych osób z ASD.


👉 Diagnostyka w kierunku autyzmu odbywa się w naszych poradniach zgodnie z autorskim modelem diagnozy, opracowanym przez psychologów-diagnostów i psychiatrów z doświadczeniem pracy m.in. w Szwecji, Danii czy Norwegii. Modele diagnostyczne z tych państw zainspirowały nas do stworzenia własnego, złotego standardu diagnozy u dorosłych, zgodnego z wytycznymi Europejskiego Towarzystwa Psychiatrycznego EPA oraz aktualnymi zaleceniami brytyjskiego NICE.

👉 Wyspecjalizowaliśmy się w opiniowaniu osób z podejrzeniem zaburzeń ze spektrum. Przeprowadziliśmy przez proces diagnozy i terapii tysiące Pacjentów, dzięki którym zrozumieliśmy, jak różnorodny jest obraz kliniczny autyzmu i jakie interwencje farmakologiczne oraz terapeutyczne realnie podnoszą jakość życia osób neuronietypowych.

👉 Trzonem naszego modelu diagnozy i terapii osób z ASD jest ścisła współpraca psychologów-diagnostów i psychoterapeutów z psychiatrami. Celem naszych szkoleń dla psychiatrów nie jest przygotowanie ich do samego prowadzenia leczenia farmakologicznego, a do prowadzenia kompleksowej terapii Pacjenta(ki), opartej na współpracy z psychologami i wartościowym kontakcie terapeutycznym z Pacjentem(-ką).


PRAKTYCZNY PROGRAM 

Poznasz odpowiedzi na kluczowe pytania: 

▪ Dlaczego Zespół Aspergera został usunięty z klasyfikacji ICD-11? 

Czemu podział na autyzm i ZA stał się szkodliwy?

▪ Co tak naprawdę kryje się za określeniem „spektrum autyzmu”?

▪ Jakie mity o spektrum autyzmu wciąż krążą wśród Pacjentów i specjalistów? O czym trzeba pamiętać, prowadząc psychoedukację osoby z podejrzeniem lub rozpoznaniem ASD? 

▪ Czy naprawdę mamy teraz „epidemię” autyzmu? 

▪ Jakie znaczenie praktyczne powinna mieć dla Ciebie informacja, że u Pacjenta rozpoznano zaburzenia ze spektrum autyzmu? Jaki powinno mieć to wpływ na Twoje decyzje dot. leczenia farmakologicznego czy innych oddziaływań terapeutycznych? 

▪ Diagnoza spektrum autyzmu w gabinecie psychiatrycznym – jak diagnozować, jak zadawać odpowiednie pytania, jak rozmawiać? 

▪ Co dalej po diagnozie? Gdzie warto skierować Pacjenta? Jakie (sprawdzone) możliwości terapeutyczne możesz mu zaproponować?

Szkolenie prowadzi lek. Kalina Chodzicka:

Lekarka specjalistka psychiatrii osób dorosłych, od wielu lat związana z ogólnopolską siecią poradni zdrowia psychicznego PsychoMedic. Wcześniej szkoliła się w Szpitalu Nowowiejskim oraz Klinice Psychiatrii SPSK 1 w Szczecinie. Doświadczenie dydaktyczne zdobyła podczas prowadzenia zajęć z psychiatrii dla studentów medycyny WUM. Zaangażowana w walkę ze stygmatyzacją osób z zaburzeniami psychicznymi. Jej kliniczne zainteresowania skupiają się przede wszystkim wokół tematów neuroróżnorodności oraz trudności psychicznych doświadczanych przez grupy mniejszościowe.

Co zyskam wykupując bilet na szkolenie online?

W cenie zawierają się:

– udział w szkoleniu online „na żywo” – spotkanie odbywa się w pokoju webinarowym ClickMeeting;

– możliwość obejrzenia nagrania 3-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty premiery/zakupu nagrania;

– imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;

– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.

Sprawdź ofertę subskrypcji naszych szkoleń TUTAJ


Sprawdź inne szkolenia Akademii Terapeuty

Masz pytania? 

W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]