Mentalizację definiuje się jako dostrzeganie i właściwe interpretowanie własnych oraz cudzych stanów umysłu - potrzeb, pragnień, uczuć czy intencji. Zdolność do mentalizowania jest niezbędna do zachowania dobrostanu psychicznego i właściwego funkcjonowania w społeczeństwie. Nie jest to jednak umiejętność, z którą się rodzimy: dziecko rozwija mentalizację w relacji z troskliwym i uważnym na jego potrzeby dorosłym. Jeśli mały człowiek wychowuje się w środowisku dysfunkcyjnym, istnieje duże ryzyko, że proces rozwoju mentalizowania nie przebiegnie tak, jak trzeba, a to dziecko - już jako dorosły - będzie potrzebowało pomocy psychoterapeuty.
Do niedawna uważano, że uczenie mentalizowania jest kluczowe przede wszystkim w terapii osób z zaburzeniami osobowości typu borderline. Dziś wiemy już, że jest to równie ważny element pracy z Pacjentami zmagającymi się z wieloma innymi problemami psychicznymi.
Uzupełnij z nami swoją wiedzę i wykorzystuj w swoim gabinecie założenia psychoterapii opartej na mentalizacji!
Cz. 1: Co to jest mentalizacja?
Cz. 2: Mentalizacja w psychologii klinicznej i psychoterapii
Na szkolenie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką mentalizacji i sposobów jej rozwijania: zwłaszcza przyszłych i obecnych psychologów, psychoterapeutów różnych nurtów, lekarzy psychiatrów i pozostałych specjalności, pedagogów, nauczycieli, pracowników pomocy społecznej, ośrodków wychowawczych, resocjalizacyjnych, poprawczych, karnych.
Uwaga! Webinar zalicza godziny praktyk studenckich, stażu. Godziny mogą się sumować, gdy wybierzesz więcej niż jeden webinar. Podbijamy dziennik praktyk przy 5 (lub więcej) ukończonych szkoleniach. Zainteresowanych studentów prosimy o kontakt na: [email protected]
Certyfikat ze szkolenia można użyć do przedłużenia certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB.
Psychoterapeutka. Absolwentka psychologii Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS w Warszawie i Programu Pomocy Psychologicznej w Instytucie Terapii Gestalt w Krakowie. Pracuje w nurcie psychodynamicznym. Obecnie w trakcie czteroletniego, akredytowanego szkolenia psychoterapeutycznego z psychoterapii indywidualnej, par oraz rodzin w Laboratorium Psychoedukacji. Doświadczenie zdobywała w ramach prywatnej praktyki, w Klinice Nerwic Instytutu Psychiatrii i Neurologii oraz w ramach współpracy z organizacjami pozarządowymi - m.in. Centrum Praw Kobiet, gdzie przez wiele lat wspierała dzieci i kobiety z doświadczeniem przemocy. Na co dzień pracuje z osobami z zaburzeniami lękowymi, depresyjnymi, odżywiania, osobowości, w kryzysie psychicznym oraz doświadczającymi przemocy. Od wielu lat prowadzi również szkolenia, coaching i mentoring dla średniego i wyższego szczebla menagerskiego.
W cenie zawierają się:
– udział w szkoleniu online „na żywo” – spotkanie odbywa się w pokoju webinarowym ClickMeeting;
– możliwość obejrzenia nagrania 3-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty premiery/zakupu nagrania;
– imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;
– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook;
– materiały dodatkowe przygotowane przez Prowadzącego.
W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]